З нагоди Дня науки в Україні на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбувся STEM-фестиваль «Молодіжна хвиля», який вразив гостей та учасників своїм масштабом й ідеєю.

Головною метою фестивалю є популяризація науки серед дітей та школярів, а також ствердження, що науковий світ може бути легким, захопливим та цікавим.

Основним концептом заходу є ідея «батлу світів». Кожен учасник представляв певний світ, у якому працювали майстри цікавої науки. Загалом було представлено сім унікальних світів: мультиленд, світ дизайну, світ числа П (≈ 3,14…), світ «Винахідник», світ «Здоров’я», наносвіт та техносвіт.

Кожен світ був організований під керівництвом провідних учителів фізики, математики, хімії, біології з відповідних закладів освіти. Їхнє завдання полягало в наданні підтримки та допомоги молодим науковцям у підготовці та демонстрації проєкту.

Загалом на святі працював 51 майстер цікавої науки, кожен із яких демонстрував наукові цікавинки, розроблені власноруч. Серед учасників були представники 10 освітніх закладів, зокрема закладів загальної середньої освіти міста Миколаєва та області, а також професійних коледжів та ліцеїв.

Експертами на фестивалі науки виступали провідні науковці Чорноморського національного університету імені Петра Могили – доктори наук, професори, викладачі та студенти факультету комп’ютерних наук. Їхній досвід та знання допомагали учасникам виявити та розвинути їхні наукові таланти. Саме за їх ініціативи проводяться такі заходи в Миколаєві.

Зауважимо, що цей захід є частиною відкритого освітнього проєкту «Крок до науки», який спрямований на підтримку та розвиток науково-технічної творчості серед молоді.

Фестиваль «Молодіжна хвиля» проводиться двічі на рік – до Дня Святого Миколая як подарунок обдарованим дітям та до Дня науки в Україні, надаючи можливість молоді виявити свій творчий потенціал та зацікавленість у науці.

Наш університет завжди готовий підтримувати та надихати молодь займатися наукою та творчістю.

Ми чекаємо на нових учасників проєкту, талановиту та обдаровану молодь, щоб разом формувати майбутнє країни!