Педагогічна освіта відіграє вирішальну роль у підготовці кваліфікованих вчителів, які здатні не лише давати знання, але й виховувати нове покоління, формувати особистості, готувати дітей до життя в сучасному світі.
Сучасна освітня система постійно розвивається, з’являються нові методики та технології навчання, учителі повинні бути готові пристосовуватися до цих змін та вміти користуватися.
Наразі у Миколаєві постає проблема нестачі якісного кадрового забезпечення, а відтак і фахової підготовки вчителів та наставників, які вкрай необхідні в сучасних реаліях.
Саме тому в 2024 р. Чорноморський національний університет імені Петра Могили відкриває навчання за новими педагогічними освітніми програмами:
«Середня освіта. Мова та зарубіжна література. Англійська мова та література)»;
«Середня освіта (Історія та громадянська освіта. Правознавство)»;
«Середня освіта (Математика та інформатика)»;
«Середня освіта (Фізика та астрономія, інформатика)»;
«Спеціальна освіта (Логопедія та психокорекційний супровід осіб з особливими освітніми потребами)».
Зауважимо, що вже п’ять років Могилянка готує майбутніх учителів української мови та літератури, а також учителів із фізичного виховання.
24 квітня в ЧНУ імені Петра Могили відбулося засідання круглого столу «Розвиток спеціальностей «Середня освіта» в ЧНУ імені Петра Могили: сучасність і перспективи», метою якого є обговорення та подальше розширення підготовки педагогічних кадрів. На заході були присутні керівники департаментів освіти області та міста Миколаєва, адміністрація і викладачі університету, а також директори ЗЗСО і вчителі.
Розпочав роботу круглого столу ректор університету Леонід Клименко, який закцентував на важливості якісної педагогічної підготовки, зауважив, що університет на різних факультетах буде навчати майбутній кваліфікований викладацький склад, який матиме змогу проходити стажування закордоном.
Також виступила Алла Веліховська, директорка департаменту освіти Миколаївської ОВА, яка розповіла, яким саме чином буде розвиватися освіта: «Головною метою є переведення студентів та учнів на очне навчання. Наразі батьки обирають яким саме чином будуть навчатися їхні діти – очно чи дистанційно, тому на викладачів покладається велика відповідальність».
Також була піднята підняли тему про проблеми сьогодення, про нестачу вчителів – лише 50% повернулися з закордону, про будівництво укриттів для дітей.
Ганна Личко, начальниця управління освіти Миколаївської міської ради, розповіла про недостатнє фінансування в розвиток освіти і також про нестачу фахівців із таких галузей як: біологія, географія, хімія, інформатика та фізика.
Перший проректор університету Юрій Котляр звернув увагу на зміну парадигми навчання сучасних вчителів, яку може забезпечити ЧНУ імені Петра Могили. Це поєднання класичних і педагогічних освітніх програм, розширення кола вибіркових дисциплін та міжнародні стажування.
Спікером заходу була Тетяна Зубенко, доцент кафедри англійської філології та перекладу ЧНУ імені Петра Могили.
На заході обговорили усі тонкощі умов співпраці та зростання кар’єрного зросту. Відкриття середньої освіти з підготовки вчителів біології та хімії на базі кафедри екології ЧНУ, створення ліцею на базі університету, розвиток програм обміну з закордонними школами та забезпечення сприятливих умов праці для вчителів.