Доторкнутись до історії та стати частиною колективу, який допоможе в розвитку археологічної складової Миколаєва.
Саме під такою егідою 1 травня 2024 року викладачі, студенти та співробітники ЧНУ імені Петра Могили разом із городянами міста долучилися до загальної весняної толоки на городищі бронзової доби «Дикий Сад», щоб підготувати територію до нового археологічного сезону.
Організаторами заходу стали представники міської адміністрації, старший викладач кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили Кирило Горбенко та керівництво Миколаївського краєзнавчого музею «Старофлотські казарми».
«Ми маємо стежити за тим, щоб територія городища завжди була доглянутою, а наші студенти мали змогу проводити дослідження та, таким чином, набувати практичних навичок. До речі, це гарна можливість долучати наших здобувачів вищої освіти навчатися в офлайн-режимі», - говорить ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко.
За словами Кирила Горбенка, прибирання організовували щороку, але з початку повномасштабного вторгнення довелося зупинити. Також не проводилися й розкопки:
«Уже отримав відповідні документи – дозвіл на проведенням розкопок. Плануємо разом із колегами проводити тут екскурсії для студентів та старшокласників, і відповідно влаштовувати практику для студентів-істориків», - зазначає археолог.
Уже в 2024 році керівник досліджень разом із студентами-однодумцями з ЧНУ імені Петра Могили відновлять роботу на території городища. Такі заходи є традиційними в межах проходженням практики за відповідними спеціальностями.
Дикий Сад – це унікальне місце, стародавнє кіммерійське поселення, орієнтовний час заселення якого – 1300–900 років до нашої ери, що свідчить про давню історичну складову та цінність міста. За словами історика Юрія Котляра, саме ця територія є однією з головних аспектів відтворення української ідентичності в Південній Україні.