Цієї суботи, 7 грудня 2024 року, у Миколаєві на базі ЧНУ імені Петра Могили відкрили першу автошколу для осіб із інвалідністю.
Також це й перша автошкола в Україні, яка відкрита не на базі спеціалізованих університетів за підтримки МВС.
На урочисте відкриття завітали почесні гості, керівники місцевих органів влади та представники спільноти осіб із інвалідністю.
На заході були присутні Тетяна Домбровська, депутатка Миколаївської міської ради, заступник голови Миколаївської ОВА з гуманітарних питань Олександр Трайтлі, ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Василенко, директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОВА Оксана Єльчієва, керівник Головного управління національної поліції Сергій Ігнатьєв, заступник начальника управління патрульної поліції Миколаївської області Лебедєв Максим, директор Миколаївського міського центру підтримки ветеранів війни Віктор Мойсеєв, голова Новоодеської районної організації інвалідів Валентина Ігнатова, голова ГО «Миколаївська обласна організація «УТОГ» Ігор Ревенко, директор ТОВ «Миколаївська зразкова автошкола «Престиж» Василь Валенков та представник ГО «Миколаївська обласна організація всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» Ольга Степаненко і член Миколаївського відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ірина Чекарь.
Депутатка Миколаївської міської ради, ініціаторка та засновниця першої приватної автошколи з інвалідністю в Україні Тетяна Домбровська зауважила, що вперше питання про відкриття такої автошколи порушили під час конференції з безбар’єрності, коли громадські організації, які представляють інклюзивні групи, наголосили на відсутності відповідних програм навчання для людей з інвалідністю в Миколаївській області:
«Нарешті ми всі зібралися на відкритті цієї автошколи, яку всі довго чекали. Я вірю, що наша школа стане точкою опорою для багатьох, хто мріє отримати права і стати більш мобільним та вільним», – запевнила пані Тетяна.
Ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко запевнив, що політика університету завжди була про підтримку людей із особливими потребами, тому повноцінно підтримав ініціативу Тетяни Домбровської у відкритті автошколи саме на базі ЧНУ імені Петра Могили.
В університеті вже тривалий час діє програма «Україна без бар’єрів», а також обладнано пересування університетським містечком за допомогою пандусів та додаткових систем пересування, що дозволяє людям із інвалідністю відчувати себе комфортно та вільно.
Керівник управління превентивної діяльності в миколаївській поліції Сергій Ігнатьєв та заступник начальника патрульної поліції Максим Лебедєв закцентували увагу на важливості реалізації цього проєкту. Вони вважають, Миколаїв обрав правильну стратегію розвитку, що дає змогу всім категоріям осіб відчувати себе вільними та захищеними. Вони побажали майбутнім учням добре вивчити правила дорожнього руху та успішно скласти іспити, щоб нарешті стати повноправними водіями.
Заступник голови Миколаївської ОВА з гуманітарних питань Олександр Трайтлі виразив сподівання, що ця ініціатива буде дуже успішною в Миколаєві, а в подальшому такі автошколи відкриватимуться на території області, щоб людям з усіх громад не доводилось їздити в Миколаїв, а вони мали змогу навчатись безпосередньо в своєму містечку.
Директор автошколи Василь Валенков відмітив, що університет має все необхідне для відкриття автошколи, зокрема це пандуси, під’їзди для осіб з інвалідністю, спеціалізовані навчальні класи та інше.
Тетяна Домбровська говорить, що до організації автошколи долучилося чимало партнерів: саме ті миколаївці, які захотіли фінансово підтримати створення такої автошколи в місті.
Усі присутні мали змогу побачити переобладнані під осіб з інвалідністю автомобілі, на яких містяни будуть отримувати практичні навички з водіння, нові оснащені та укомплектовані класи для теоретичних занять.
Зауважимо, що перший автомобіль для автошколи передав очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім, пізніше транспортні засоби надавали фонди зі Швеції та Литви.
Варто зазначити, що навчатись у цій школі можуть всі охочі, а не лише особи з інвалідністю. Проте безкоштовна форма навчання, а саме отримання теоретичних знань, буде доступне лише людям з особливими потребами. За словами Тетяни Домбровської, на сьогодні є невелика проблема з фінансуванням, проте вона вже вирішується. В автошколу вже підібрали викладачів, які зможуть викладати як теорію, так і практику, людям з вадами слуху, у всіх є необхідна акредитація.