На базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили завершилися короткострокові курси «Надання соціальних послуг супроводу під час інклюзивного навчання».

У понеділок, 25 листопада 2024 року, 16 учасників урочисто отримали сертифікати, які підтверджують їхню успішну підготовку.

Організація курсів відбулася у співпраці з Товариством Червоного Хреста в Україні та Миколаївським обласним центром соціальних служб.

Курси були спрямовані на підготовку осіб, що надають послугу супроводу дітей із інвалідністю в закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Ця професія є надзвичайно важливою в умовах інклюзивного навчання, адже такі спеціалісти сприяють адаптації та соціалізації дітей у колективах.

Особливостями підготовки фахівців під час курсів є:

- навчання основам ерготерапії та організації догляду за дітьми;

- освоєння навичок домедичної допомоги та реагування в кризових ситуаціях;

- профілактику професійного вигорання;

- надання базових знань із соціального супроводу та догляду.

Після завершення курсу учасники пройшли тестування, що підтвердило їхню готовність до виконання обов'язків асистентів. Тепер випускники мають можливість працевлаштування у школах і дитячих садках.

Зауважимо, що подібні ініціативи є одним із найголовніших завдань, які ставить перед собою навчально-науковий інститут післядипломної освіти Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

На базі навчально-наукового інституту післядипломної освіти вже другий рік діє Центр ветеранського розвитку, що є пілотним проєктом Міністерства ветеранів та є єдиним Центром у Південному регіоні України.

Зокрема наприкінці жовтня 2024 року в Центрі ветеранського розвитку Чорноморського національного університету імені Петра Могили стартувало навчання щодо організації власного бізнесу «Бізнес ветеранів: ідея, планування, реалізація» для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин.

Ініціативу «Бізнес ветеранів: ідея, планування, реалізація» запроваджує Громадська організація «Майстерня добра» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів. Саме ж навчання триватиме майже два місяці до 7 грудня в змішаному форматі – онлайн- та офлайн.

Також у Центрі на базі навчально-наукового інституту післядипломної освіти постійно триває навчання осіб, які стануть помічником ветерана, тобто фахівцем у громаді, який здійснює індивідуальний супровід ветеранів та сприяє ветеранам у реалізації їх можливостей, прав, гарантій, пільг. Його головним завданням є всебічна допомога і сприяння Захисникам та Захисницям у повноцінній адаптації до мирного життя. Перший випуск помічників ветерана на базі ЧНУ імені Петра Могили відбувся 1 вересня 2023 року.