7 листопада 2024 року в ЧНУ імені Петра Могили відбувся круглий стіл «Розвиток середньої освіти в умовах війни та повоєнної відбудови». Захід був організований з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку та за проєктами ЄС програми Erasmus+: PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО»; DEFEP «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти і представників ринку праці»; EACS «Антикорупційні європейські стандарти як запорука формування громадянського суспільства».

Про це повідомили представники університету.

Організували круглий стіл представники Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Партнерами заходу виступили Департамент освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації, Управління освіти Миколаївської міської ради, Інститут педагогіки НАПН України, Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини.

У круглому столі взяли участь науково-педагогічні працівники та менеджмент ЗВО, керівники та педагогічні працівники закладів середньої освіти, здобувачі вищої освіти за педагогічними спеціальностями, представники органів влади і місцевого самоврядування.

Метою проведення Круглого столу було сприяння розвитку педагогічної освіти задля посилення кадрового забезпечення закладів середньої освіти в умовах війни та повоєнної відбудови.

Основними темами круглого столу були: середня освіта прифронтової Миколаївщини: виклики та рішення для зміни парадигм; шкільна освіта міста-героя Миколаєва: загрози та можливості в нових умовах; напрями співпраці з міжнародними партнерами задля збереження та відновлення середньої освіти в умовах війни та повоєнної відбудови; практики міжнародних програм і проєктів задля кращих змін середньої освіти України.

З нагоди відкриття засідання з вітальною промовою Круглого столу виступив ректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Леонід Клименко.

У засіданні Круглого столу, з виступами та обговореннями, взяли участь директор департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації, кандидат педагогічних наук, доцент Алла Веліховська, яка розповіла про виклики і рішення у збереженні та розвитку середньої освіти Миколаївщини в умовах війни; начальник управління освіти Миколаївської міської ради Ганна Личко зосередила увагу на загрозах та можливостях для середньої освіти м. Миколаєва в умовах війни та повоєнної відбудови; завідувач відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Олександр Малихін вів мову про підходи дидактики і психодидактики, що сприятимуть збереженню та розвитку середньої освіти в умовах війни та повоєнної відбудови.

Продовжуючи обговорення, доктор історичних наук, професор, перший проректор ЧНУ ім. П. Могили Юрій Котляр зосередив увагу аудиторії на педагогічній освіті в класичному університеті, зробивши наголос на перевагах та розширенні можливостей; кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та міжкультурної комунікації Чорноморського національного університету імені Петра Могили Галина Косарєва поділилася з аудиторією інформацією про менторство молодих учителів за проєктом PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО», зокрема про особливості мотивації та підтримки здобувачів педагогічних спеціальностей у ЧНУ ім. П. Могили; доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Тягай вела мову про подолання освітніх втрат за допомогою цифрових інструментів за допомогою використання практичного підхіду.

Координатор проєкту ЄС Еразмус+ DEFEP «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти та ринку праці», кандидат економічних наук Олена Філімонова зосередила увагу на підходах дистанційної освіти задля безперервності навчання на всіх рівнях. Кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного та кримінального права та процесу Чорноморського національного університету імені Петра Могили, координатор проєкту ЄС Еразмус+ Жан Моне Модуль EACS «Європейські антикорупційні стандарти як запорука формування громадянського суспільства» Оксана Валецька та здобувачка ОП «Право» Олена Добровольська завершили обговорення доповіддю про прояви корупції в системі освіти, а також особливості запобігання та протидії корупції.

Доповіді, безсумнівно, зацікавили аудиторію, результатом чого стало активне обговорення.

У заході взяли участь понад 30 осіб, які були присутні в аудиторії, та близько 25 учасників, що долучилися онлайн. Серед слухачів і спікерів Круглого столу були представники з Миколаєва, Миколаївської області, Києва, Умані та інших міст.

Захід мав так званий гібридний формат, тобто частина учасників могла спілкуватися безпосередньо в аудиторії Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, решта учасників підключилися до заходу онлайн. Такий формат проведення сприяв жвавій дискусії на важливі й гострі теми.

Важливість круглого столу, присвяченого розвитку середньої освіти в умовах війни та повоєнної відбудови, а також проєктам PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО», DEFEP «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти і представників ринку праці» та EACS «Антикорупційні європейські стандарти як запорука формування громадянського суспільства», є безперечною. Адже йдеться про розвиток педагогічної освіти задля посилення кадрового забезпечення закладів середньої освіти, а, багато в чому, саме підготовка працівників цієї сфери буде визначати перспективи післявоєнного відновлення нашої держави.